گزارش سلامت مالی

راهکارهای عملی جهت بهبود تاب‌آوری و تداوم فعالیت

سلامت مالی چیست؟

سلامت مالی نشان‌دهنده میزان توانمندی شرکت در واکنش به عواملی است که بر روند سودآوری و درآمدهای پایدار آتی شرکت موثر است. برای ارزیابی سلامت مالی شرکت‌ها باید به سه سوال پاسخ داد:

آیا شرکت می‌تواند فعالیت‌های روزمره و متداول خود را به خوبی انجام دهد؟

آیا آمادگی لازم برای جذب منابع مالی و پذیرش سرمایه را در صورت وجود فرصت‌ها دارد؟

آیا شرکت در مواجهه با بحران‌ها و مخاطرات محیط کسب‌و‌کار تاب‌آوری دارد؟

گزارش سلامت مالی

ما با هدف کمک به شرکت‌های دانش‌بنیان به‌منظور شناسایی نقاط ضعف و حمایت از این شرکت‌ها برای دستیابی هدفمند و بهینه‌تر از تهسیلات تحت عنوان «سلامت مالی» را با استفاده از تجارب بین‌المللی توسعه داده‌ایم.

با درک شرایط روز اقتصاد کشور و نیاز شرکت‌های دانش‌بنیان، سلامت مالی را بر اساس شاخص‌های مطالعه ابتکار مالی سازمان ملل تعریف کرده مطابق جمع‌بندی صورت‌گرفته سنجش سلامت مالی برگرفته از ارزیابی چهار شاخص زیر می‌باشد.

  • مدیریت
  • توسعه
  • تاب‌آوری
  • تداوم فعالیت

مراحل تدوین گزارش سلامت مالی

پس از ثبت درخواست، از شرکت اعتبارسنجی ارزش‌آفرین اعتماد با شما تماس گرفته شده و مدارک لازم جهت پیشبرد فرآیند تدوین گزارش سلامت مالی دریافت می‌گردد.

اطلاعات مالی و اعتباری شرکت در پلتفرم پیاده‌سازی شده و هشدارها و تحلیل‌های اولیه صورت‌های مالی شرکت برای برگزاری جلسه ی ارزیابی بهینه‌ در اختیار کارشناس قرار می‌گیرد.

پس از ارزیابی اولیه توسط کارشناس، پارامترهای کلیدی، نقاط ضعف و نقاط قدرت احتمالی به همراه شرکت موردبحث قرار گرفته و کارشناس دید مناسبی از شرکت جهت تدوین گزارش دریافت می‌کند.

گزارش سلامت مالی در 4 شاخص و در بیش از ۱۰۰ شاخص مالی و عملکردی ارزیابی شده و برای شرکت ارسال می‌گردد.

گزارش اولیه سلامت مالی توسط مدیر ارزیابی بررسی شده و میزان خبرگی لازم جهت دسترسی به توصیه‌های عملکردی بهینه و گزارشی کامل، پیاده‌سازی می‌گردد.

جلسه‌ای جهت ارائه‌ی گزارش سلامت مالی و پاسخ به ابهامات احتمالی منعقد می‌گردد.

حمایت از دانش‌بنیان‌ها

این گزارش مورد تائید معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری بوده و در لیست 110 بسته‌ی توانمندسازی این سازمان قرار دارد. در این راستا معاونت علمی ریاست جمهوری تا 70 درصد هزینه‌ی تدوین گزارش تخصصی سلامت مالی شرکت‌های دانش‌بنان را پوشش می‌دهد.

اگر دانش‌بنیان هستید، می‌توانید از طریق لینک زیر درخواست خود را ثبت نمایید. در غیر این صورت از کانال‌های معرفی شده با ما در  ارتباط باشید.